2948B331-532A-4C88-A5DB-451952D2B5E9

El Clásico v Nitre: Hlohovecké hviezdy FC vs. Trogári

8.11.2018

Tradičné derby dvoch celkov, ktoré sú v TOP lige od jej samého začiatku! Večer od 20:00 nastúpia proti sebe úradujúci majster Hlohovecké hviezdy a dvojnásobný šampión Trogári.

Súboj najlepších gólmanov

V minulej sezóne ešte AC Mortal Kombat, v aktuálnom ročníku Hlohovecké hviezdy FC. Minuloročný majster má aj tento rok našliapnuté za obhajobou titulu. Aktuálne so 16-timi bodmi vedie ligový pelotón a ako jediný celok v nitrianskej 1. TOP Lige je stále bez prehry. Trogári majú iba o jednu prehru viac a s jedenástimi bodmi sú aktuálne štvrtí. Proti sebe sa postavia najlepší brankári minulej sezóny podľa hlasovania manažérov Martin HužovičViliam Mišech. Pred zápasom sa pre TOP ligu vyjadrili obaja.

Víťaz vyhrá aj celú ligu

„Konečne prišiel ten čas, kedy si môžeme porovnať sily s jedným z najlepších mužstiev nitrianskej TOP ligy. Myslím, že obe mužstvá sa momentálne nachádzajú v top forme, takže sa máme určite na čo tešiť a bude to úžasný zápas,“ avizuje najlepší brankár minulej sezóny Martin Hužovič.  „Nemáme žiadnu špeciálnu prípravu. Akurát sa stretneme 15 minút pred zápasom a ideme vyhrať. Isteže tento zápas je výnimočný v tom, že je to náš najväčší rival. Je to nitrianske derby. Dovolím si tvrdiť, že ten, kto tento zápas vyhrá, bude aj celkovým majstrom TOP ligy.“ Martin priblížil i prednosti súpera z Hlohovca. „Nebezpeční sú určite v rýchlych akciách. Strieľajú z každej možnej pozície, čo je veľmi nepríjemné. A majú zodpovedný prístup k bráneniu, čo je veľká výhoda. Proti nim treba využiť každú možnosť na strelenie gólu,“ upozorňuje gólman s reprezentačnými skúsenosťami. Ako vníma zmeny v kádri oboch celkov oproti minulej sezóne? „Kostra každého tímu zostala pokope a ku každému pribudli zaujímaví hráči, ktorí priniesli kvalitu nielen mužstvám, ale aj celej nitrianskej TOP lige.“ Na záver neostalo, než opýtať sa na Martinov tip na výsledok večerného El Clásica. „Výsledok dnešného derby bude v náš prospech a Trogári vyhrajú 7:3,“ prognózuje.

Vyberá si čisté konto s Trogármi

„Zdá sa, že Trogári sa dostali do formy v tom najsprávnejšom čase. Zabezpečili si semifinále, k čomu im úprimne gratulujeme, pretože sezónu nezačali práve najlepšie. Majú skvelú formu. Čo sa týka nás, v nitrianskej 1. TOP Lige sme naposledy prehrali 26.04.2018. Takže forma určite je a je  víťazná (úsmev),“ kontruje gólman Hlohoveckých hviezd Viliam Mišech. „Tento zápas je pre nás také predčasné finále. Je to odveký rival nášho mužstva. Zápasy sú vždy plné emócií a bývajú veľmi nervózne. Je to také naše slovensko/nitrianske El Clássico,“ priblížil Vilo atmosféru derby. „Najnebezpečnejší budú Trogári určite v rýchlych brejkoch. Sú známi svojou útočnou hrou a prečísleniami. Treba vyzdvihnúť Eda Gajdoša, ktorý je vo forme a strieľa mu to. Ja osobne si určite budem dávať pozor na to, aby som neinkasoval. V tejto sezóne sme zatiaľ neodohrali zápas s čistým kontom a ak by som si mal vybrať zápas, v ktorom neinkasujem, tak je to s Trogármi. Ďalej sa určite sústredíme na prekonanie Martina Hužoviča v bráne Trogárov, ktorý má fantastickú formu a s istotou môžem povedať, že to nebude ľahké,“ prezradil Vilo Mišech niečo z plánovanej taktik lídra tabuľky.

Dravosť, skúsenosti a zodpovednosť

„Najnepríjemnejší boli podľa mňa zatiaľ Špinavé mená. Hrali arogantný futbal, veľmi obranná taktika nám nedovolila presadzovať sa a zápas sme napokon iba remizovali. Je to malý futbal a rodia sa v ňom prekvapenia. Najbližšie zápasy to bude určite divoké, no ohroziť môžeme iba sami seba. Prehrať si zápas môžeme iba sami, čo samozrejme neplánujeme. Ja mám dokonca také tajné želanie. A to ostať neporazený do 26.04.2019, čiže jeden rok,“ dúfa Vilo v dosiahnutie parádnej méty. „Náš káder sme doplnili kvalitnými hráčmi. Či už to je Janko Lošonský, Marco Kollár, Boris Šery alebo hviezda Krištof Konárek. Ktorý ale žiaľ žije momentálne v Poľsku, takže stále čakáme na jeho debut (úsmev). Naše najväčšie prednosti sú určite dravosť hráčov typu Matúš Loskot, skúsenosti typu Peťo Kuračka alebo zodpovednosť ako Erik Janík a samozrejme nestarnúci strážca našej svätyne (úsmev).“ Ako tipuje výsledok veľkého šlágra brankár Hlohoveckých hviezd Vilo Mišech?  „Presný výsledok tipovať mi nikdy nešlo, ale tak skúsim 3:0 pre Hlohovecké hviezdy FC.“

Veľký zápas pod Zoborom dá bodku za základnou časťou v Nitre. Budúci týždeň má už na programe nadstavbovú časť. Pripomíname, že veľký šláger medzi Hlohoveckými hviezdami a Trogármi má úvodný výkop dnes večer o 20:00.